zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Urząd Miasta Lublin.
oprawa graficzna serwisu oparta jest na stylach
Zmiana rozmiaru strony
Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony.
Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:
Firefox, Chrome, Internet Explorer:
[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok
Opera:
[SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok
[-] aby pomniejszyć widok
W najwyżej na stronie umiejscowionym menu znajdują się pomocne opcje: „Klawisze dostępności”, „Wersja tekstowa” i „Wersja kontrastowa”.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobami kontaktowymi są Agnieszka Czapska i Michał Grzesiak, ion@lublin.eu. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu tel: 81 466 30 85 Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich .
Dostępność architektoniczna
Kancelaria Cmentarzy Komunalnych
Kancelaria umiejscowiona jest na cmentarzu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 w Lublinie. Na teren cmentarza prowadzi brama usytuowana od strony głównej ulicy. Ponadto cmentarz posiada również wejście boczne (przy sektorze S7). Obydwa wejścia są ogólnodostępne w godzinach otwarcia cmentarza. Po terenie cmentarza można poruszać się z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek administracyjny w którym mieści się kancelaria cmentarza wraz salą pożegnań i kaplicą znajduje się po lewej stronie od wejścia bramą główną. Do wszystkich pomieszczeń bez utrudnień mogą dostać się osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. W kancelarii cmentarza można uzyskać niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania cmentarzy jak również można załatwić bieżące sprawy.
Dojazd do siedziby Kancelarii Cmentarzy Komunalnych
W odległości ok. 450 metrów od kancelarii znajdują się przystanki ZTM Majdanek 01 i 02. Linie autobusowe i trolejbusowe: 21, 23, 47, 153, 156, 157, 158, 161, 950 (stan na 2024-02-15).
Dostępność parkingu
Przy bramie głównej znajduje się parking na którym wydzielone są miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Drugi parking znajduje się przy branie bocznej, w pobliżu sektora S7 (dojazd drogą nieutwardzoną). Na terenie cmentarza dostępny jest bezpłatny przewóz pojazdami elektrycznymi dla wszystkich zainteresowanych osób.
Dostępność toalety
Ogólnodostępna toaleta (w tym dedykowana dla osób niepełnosprawnych) znajduje się na parterze budynku administracyjnego (za salą pożegnań). Ponadto na terenie cmentarza są rozstawione również toalety mobilne.
Utrudnienia
Na terenie cmentarza nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie istnieje możliwość obsługi osób słabo słyszących/niesłyszących w języku migowym.
Informacja o możliwości składania wniosków w sprawie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami
Zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, każdy bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego, ma prawo poinformować Urząd Miasta Lublin o braku dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej.
Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić do Urzędu Miasta Lublin z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, zwanym dalej "wnioskiem o zapewnienie dostępności”.
Wniosek o zapewnienie dostępności powinien zawierać:
- Dane kontaktowe wnioskodawcy;
- Wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym;
- Wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;
- Wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.
Urząd Miasta Lublin odpowie na wniosek w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe Urząd Miasta Lublin niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie i wskazuje termin kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Wnioski o zapewnienie dostępności można składać:
- drogą pocztową na adres:
Urząd Miasta Lublin, Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych
Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin
- drogą elektroniczną na adres: ion@lublin.eu
- poprzez ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP
Wzór wniosku dostępny jest pod adresem:
https://bip.lublin.eu/dokumenty/wniosek-o-zapewnienie-dostepnosci,4,28120,2.html